Нұр Отан партиясының орталық офисіндегі семинар

Мемлекеттік саясаттың Жоғары мектебі мен Нұр Отан саяси басқару мектебінің екеуінің арасындағы қалыптасқан қарым қатынастың нәтижесінде партияның орталық офисінде 14 сәуір күні «Үкіметтің қазіргі кездегі әдіс-әрекеті: халықаралық тәжірибе» тақырыбында ағарту семинары ұйымдастырылды.

Жариялы саясаттың Жоғары мектебінің профессорлары Ли Куан Ю жариялы мектебі мен Корнель Университетінің оқытушыларымен өзара тәжірибесі мен білігімен бөлісті. Тыңдаушылар жариялы саясаттың қалай жасалатыны, қалай жұмыс жасайтыны және қалай жақсартылатыны жөнінде толықтай хабардар болды.

Доктор Эдуардо Арарал (Ли Куан Ю Школа, Сингапур) Сингапурде мемлекеттік қызметке дарынды адамдарды қалай таңдап алады, оларды қалай жетектейді және оларды мемлекеттік қызметте қалай сақтайтыны туралы түсіндірді. Оның әріптесі, декан орынбасары Дональд Лоу мінез-құлықты экономиканың саясатты тиімді жүзеге асыруда қалай көмектесетіні туралы айтты.

Жариялы саясаттың Жоғары мектебінің докторлары Омер Барис және Риккардо Пелиззо жемқорлықтан және жемқорлық саясаттың экономикасынан келетін зиянды толықтай талдап олармен күресудің құралдарын айтты. Сонымен бірге доктор Риккардо Пелиззо жемқорлық қимылға қоғамның жауап қатуын білу үшін аудиторияға сауалнама жүргізді.

Осы екі хабарламадан кейін доктор Чарльз Уайтхед аудиторияға өзінің заңнамалық саладан алған тәжірибесін айтып берді. Ол Корнель университетінің заң факультетінің сауда құқықтарының профессоры. Осы кездесуде ол қоғам мінез-құлық нормаларын қалай бағалау керек және осы нормаларды қалай тиімді әрі біртіндеп енгізіп, жұмыс жасату керек екендігін түсіндірді.

Доктор Салтанат Жаненова Қазақстан Республикасы мен ОЭСР елдерінде мемлекеттік сектордағы басқару мен оның тиімділігі жөніндегі мәселелер туралы көп жылдан бері шұғылданып жүр. Бұл бағдарлама қатысушыларға мемлекеттік басқару моделдері мен оны бағалау белгілерін оқып үйренуге мүмкіндік берді. Тиімділікті бағалау жөніндегі ең маңызды мәселелер бойынша нық білігі бар тыңдаушылар Қазақстандағы мемлекеттік секторда тиімділікті бағалаудың жаңа механизмдерін енгізу туралы сындарлы түрде ойланды.

Семинарға қатысушылар: хатшылар, партия төрағасының бірінші орынбасарының кеңесшілері, қаржыландыру және активтер саласындағы басшылар мен мамандар, үкімет құрылымдарының қызметкерлері, заңгерлер, «Жас Отан» жастар қанатының өкілдері, қоғамдық саясат Институты және саяси басқару Мектебі.