NU GSPP 2023 жылдың 12-15 қыркүйегі аралығында «Тиімді мемлекеттік саясат үшін мінез-құлық инсайттары» қысқа мерзімді білім беру бағдарламасын өткізді

Назарбаев Университетінің Жоғары мемлекеттік саясат мектебі (NU GSPP) 2023 жылдың 12-15 қыркүйегі аралығында Астана қаласында «Тиімді мемлекеттік саясат үшін мінез-құлық инсайттары» қысқа мерзімді білім беру бағдарламасын өткізді.

Мінез-құлық мемлекеттік саясаты мемлекеттік саясатты жобалау мен жүзеге асыруды жақсарту үшін психология мен мінез-құлық ғылымдарының түсініктерін қолдануды қамтиды. Бұл курс мінез-құлық ғылымдарының нәтижелерін мемлекеттік саясатқа біріктіреді. Жергілікті және халықаралық контексттерден нақты өмірден алынған мысалдар арқылы бұл курс әртүрлі секторлардағы үкіметтердің, реттеушілердің, азаматтық қоғам ұйымдарының және басқа ұйымдардың мінез-құлық туралы түсініктерді пайдалануын және қабылдауын көрсететін практикалық тәсілді қолданады.

Курстың ұзақтығы күндізгі оқу нысанында 4 күн болды.

Сабақтарды NU GSPP Қауымдастырылған профессоры Омер Барыш жүргізді. Джорджия мемлекеттік университетінің Эндрю Янг атындағы мемлекеттік саясат мектебінде (АҚШ, 2012 ж.) мемлекеттік экономика мамандығы бойынша экономика ғылымдарының докторы дәрежесіне ие. Ол Атланта, Джорджия, АҚШ-та орналасқан Джорджия мемлекеттік университеті мен Georgia Tech мемлекеттік саясат мектебінде экономика және ойын теориясынан сабақ берді.

4 күндік тренинг барысында қатысушылар топтық жұмыста, өзекті мәселелерді талқылауда, кейстерді талдауда, мәселелерді шешуде және презентациялар дайындауда интерактивтіліктің жоғары деңгейін көрсетті.