NU GSPP-де Ли Куан Ю атындағы мемлекеттік саясат мектебінің сарапшыларының жетекшілігімен сәтті практикалық семинар өтті.

Тренингті Сингапур Ұлттық университеті (NUS) Ли Куан Ю атындағы Мемлекеттік саясат мектебінің (LKYSPP) Case Study бөлімінің (CSU) белгілі сарапшылары жүргізді. Бұл сарапшылар академиялық ортада, мемлекеттік секторда және үкіметтік емес ұйымдарда үлкен тәжірибе жинақтап, барлық қатысушылар үшін бай және әртүрлі оқу тәжірибесін ұсынады.

NU Жоғары мемлекеттік саясат мектебінде (NU GSPP) 2024 жылдың 15-17 мамыры аралығында кешенді Case Study семинары өтті. Семинар қатысушыларды әлеуметтік зерттеулерді оқытуда кейстерді дамыту және тиімді пайдалану үшін қажетті білім мен дағдылармен қаруландыруға бағытталған. Кейс жазудың қыр-сырын, ақпарат жинау әдістерін және кейстерді оқыту әдістемелерін үйрену арқылы қатысушылар өздерінің кәсіби контекстінде қолдануға дайын құнды ақпарат алды.

Қатысушылар арасында NU GSPP профессорлық-оқытушылар құрамы, 3 және 4 курс PhD докторанттары және әртүрлі қазақстандық университеттердің басқа оқытушылары болды. Семинар оқу жоспарын әзірлеу, кейстерді талқылауды жеңілдету, мемлекеттік саясатты оқытуда кейстерді пайдалану және құжаттар мен бақылаулар арқылы ақпарат жинау сияқты сыни тақырыптардың кең ауқымын қамтитын 12 түрлі сессиядан тұрды.

Нг Кок Хо, аға ғылыми қызметкер және LKYSPP кейстерді зерттеу бөлімінің басшысы семинардың маңыздылығына тоқталып: «Бұл Case Study зерттеу семинары мемлекеттік саясаттың кейс-стадилерін әзірлеу және оларды білім беруде қолдануды ілгерілету бойынша тәжірибемізбен бөлісуге мүмкіндік берді. Студенттерді сыни тұрғыдан ойлауға, шешім қабылдауға және қарым-қатынас жасауға үйрету үшін нақты өмірлік жағдаяттарды пайдалану кейстерді қуатты және жан-жақты педагогикалық құралға айналдырады. Бұл семинар бізге мұны көрсетуге және NU GSPP әріптестеріміздің тәжірибесін үйренуге мүмкіндік берді. Келу мүмкіндігіңіз үшін рахмет! Біз болашақта тағы да бірге жұмыс істеуді асыға күтеміз».

NU GSPP және CSU LKYSPP командасының табысты ынтымақтастығы Қазақстандағы мемлекеттік саясатты оқытуды жақсарту жолындағы маңызды қадам болып табылады. Семинар барысында алған дағдылары мен білімдері аймақта тиімді және тартымды білім беру әдістерінің дамуына ықпал ететіні сөзсіз.