NU GSPP MPP және MPA студенттері үшін 2024 Сингапур компонентін өткізді

NU Жоғары мемлекеттік саясат мектебі (NU GSPP) 2024 жылдың 15-26 шілдесінде Мемлекеттік басқару магистрі және Мемлекеттік саясат магистрі бағдарламаларының студенттері үшін Сингапур компонентін өткізді.

Мектептің стратегиялық серіктесі, Сингапур Ұлттық университетінің Ли Куан Ю атындағы Мемлекеттік саясат мектебі (LKYSPP) 71 студентті қабылдады: 36 MPP және 35 MPA.

Бұл бағдарлама қатысушыларға экономика, цифрландыру, қала құрылысы, мемлекеттік тұрғын үй, әлеуметтік саясат, су ресурстарын басқару және т.б. сияқты әртүрлі аспектілер бойынша Сингапурдағы басқару және саясатты құру туралы түсінік алуға мүмкіндік береді. Сингапурдан алынған сабақтарды Қазақстанның жеке контекстінде және саясатын қалыптастырады.

Сингапур компоненті MPP/MPA бағдарламасының негізгі зерттеу жобасының бөлігі болып табылады, онда студенттер Сингапурда екі апта бойы Сингапурдағы саясат пен басқарудың тарихи және заманауи дамуын зерттейді, сонымен қатар олардың Қазақстан жағдайында өзектілігі мен қолданылуын ой елегінен өткізіп, талқылайды. Студенттер Ли Куан Ю атындағы мемлекеттік саясат мектебінің оқытушыларымен, сарапшылармен және тәжірибешілермен, қазіргі және бұрынғы мемлекеттік шенеуніктермен өзара әрекеттесе отырып, Сингапурдың саясатты дамыту үлгісі туралы білу үшін кешенді курсқа қатысты.

Олардың оқу сапары аудиториядан тыс уақытқа созылды, тұрғын үй және даму басқармасы, Қаланы қайта құру басқармасы, Техникалық білім беру институты, PUB, Сингапур ұлттық су агенттігі, жер көлігі басқармасы және әрекет қоғамдастығы сияқты бірнеше мемлекеттік агенттіктерге және жеке ұйымдарға бару ұйымдастырылды. Кәсіпкерлік үшін, бұл оларға Сингапур үлгісіндегі саясатты іс жүзінде қабылдау тәжірибесін алуға мүмкіндік береді. Сапар соңында олар Сингапур тәжірибесінің қазақстандық контекстке қалай сәйкес келетіні немесе бейімделуі мүмкін екендігі туралы ойлайды.