Джилиберто Капаномен NU GSPP вебинары «Қысым астында шешім қабылдау»

ШОЛУ

Пандемия кезінде барлық елдер бірқатар дилеммалардың қысымына тап болды: экономика ма әлде қоғамдық денсаулық па, жеке бас бостандығы ма әлде қоғамдық қауіпсіздігі ме, қысым салдарын басу ма әлде жеңілдету ме. Осы күрделі дилеммаларды шешу жолында көшбасшылар белгісіздік пен түсініксіздік жағдайында теңгерімді табуға тырысады. Күрделі шешімдер ымыраға келуді талап етеді. Әрбір стратегияның өзіндік артықшылықтары мен кемшіліктері бар. Дилемманың бір жағының пайдасына қарай шешімді қабылдау бірқатар салдарды туғызады. Ол үшін ерте ме, кеш пе төлеуге тура келеді.

СПИКЕР ТУРАЛЫ

Джилиберто Капано – Италиядағы Болонья университетінің профессоры. Ол «Саясат және қоғам» халықаралық журналының редакторы, Халықаралық қоғамдық саясат қауымдастығының негізін қалаушы және Саяси зерттеулер бойынша Еуропалық саяси консорциумның атқарушы комитетінің мүшесі. Мемлекеттік басқару, мемлекеттік саясат және жоғары білім беру мәселелеріне маманданған. Оның зерттеулері білім беруді басқарудың динамикасы мен тиімділігіне, саясатты әзірлеу мен өзгертуге, саясат құралдарының әсеріне, саясаттанудың әлеуметтік рөліне, пандемияның саясатқа әсері және көшбасшылыққа бағытталған. Оның соңғы кітаптары: “Университеттердегі менеджментті өзгерту: салыстырмалы перспективадағы итальяндық жоғары білім” (М. Реджини және М. Турримен бірлесіп жазылған; Пальграв, 2016); “Қоғамдық саясатқа арналған заманауи нұсқаулық” (М. Хоулетт, Эдвард Элгар редакциясы, 2020); “Жоғары білімді басқарудағы конвергенция және әртүрлілік” (Д. Джарвиспен бірге өңделген, Cambridge University Press, 2020).

ІС-ШАРАНЫҢ ӨТКІЗУ КҮНІ МЕН ОРНЫ

• Zoom Webinar
  • 19 сәуір, 2022
  • 17:45 (Нұр-Сұлтан уақытымен)