Доктор Элизабет Морлиноның «Әмиян құқығы: халықаралық ұйымдардың сатып алу үрдістеріне қатысуы» кітабының тұсаукесері

ШОЛУ

Халықаралық ұйымдар түрлі әлеуметтік және экономикалық мақсаттарға қол жеткізу үрдістеріне қатысады. Үрдістер төтенше жағдайлар кезінде азық-түлікпен қамтамасыз ету секілді маңызды немесе поштаны жеткізу сияқты күнделікті болуы мүмкін. Тауарлар мен қызметтерді сатып алу осы мақсаттарға жету жолындағы негізгі құрал болып табылады. Ешбір халықаралық ұйым мейлі үлкен болсын, мейлі кіші болсын, сатып алу үрдісінен қашып құтыла алмайды. Халықаралық ұйымдардың қатысуымен сатып алу мәселесінің экономикалық және стратегиялық маңыздылығына қарамастан, бұл құбылыс ешқашан зерттелмеген. Халықаралық ұйымдар тауарлар мен қызметтерді қалай сатып алады? Сатып алуды реттейтін заңнамалық база қандай және бұл ережелер тәжірибеден несімен ерекшеленеді? Қандай экономикалық және саяси динамика сатып алуды негіздейді? Қандай саяси және экономикалық мүдделер халықаралық ұйымдардың заңы мен сатып алу тәжірибесін және сайып келгенде, халықаралық ұйымдар әсер ететін тұлғалардың құқықтарын қалыптастырады? Халықаралық ұйымдар сатып алу қызметі үшін есеп бере ме? Осы тектес сұрақтар “Халықаралық ұйымдардың сатып алулары. Жаһандық әкімшілік құқық перспективасы” кітабына негіз болды.

СПИКЕР ТУРАЛЫ

Элизабетта Морлино – Неапольдегі (Италия) Суор Орсола Бенинкас университетінің әкімшілік және экологиялық құқығы кафедрасының қауымдастырылған профессоры және Париждегі Ғылым және технология университетінің және Лилль католиктік университетінің адъюнкт-профессоры. Бұған дейін Нью-Йорк университетінің заң мектебі жанындағы Жан Моннет халықаралық және аймақтық экономикалық құқық және әділет орталығының ғылыми қызметкері және Салыстырмалы қоғамдық құқық және халықаралық құқық институтында шақырылған қызметкер болды. Ол Нью-Йорк университетінің заң мектебінде халықаралық құқықтану саласындағы заң магистрі (LL.M.), Гуго Гроциус стипендиаты және Istituto Italiano di Scienze Umane (қазіргі Scuola Normale Superiore di Pisa, Италия) жаһандық құқық бойынша PhD дәрежесіне ие.

Морлино «Халықаралық ұйымдардың сатып алулары. Жаһандық әкімшілік құқық перспективасы» кітабы үшін Халықаралық қоғамдық құқық қоғамының ICONS 2020 сыйлығымен марапатталды. «Халықаралық конституциялық құқық» журналының редакторының орынбасары және «International Organizations Law Review» журналының редакциялық алқасының мүшесі. Ғылымға келгенге дейін Морлино Римдегі Ауыл шаруашылығын дамытудың халықаралық қорында және Нью-Йорктегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Құқықтық мәселелер кеңсесінде фрилансер болып жұмыс істеді.

ІС-ШАРАНЫҢ ӨТКІЗІЛУ УАҚЫТЫ МЕН ОРНЫ

• 13 қыркүйек, 2022, 17:45 (Нұр-Сұлтан уақытымен)

Вебинардың толық бейнесін осы жерден көруге болады: